KĀPIENS ZIEMEĻĀFRIKAS AUGSTĀKAJĀ VIRSOTNĒ
'JEBEL TOUBKAL'
4167 mvjl.TREKINGS AUGSTAJOS ATLASA KALNOS. PIEVIENOJIES UN IZBAUDI KALNU VARENĪBU MAROKĀ

6 NAKTIS | 490 EUR

 DATUMI

===================
===== 2 0 1 9 =====
===================
02.11. - 08.11.2019.
07.12. - 13.12.2019.
===================
===== 2 0 2 0 =====
===================
04.01. - 10.01.2020.
01.02. - 07.02.2020.
07.03. - 13.03.2020.
04.04. - 10.04.2020.
02.05. - 08.05.2020.
06.06. - 12.06.2020.
04.07. - 10.07.2020.
01.08. - 07.08.2020.
05.09. - 11.09.2020.
03.10. - 09.10.2020.
07.11. - 13.11.2020.
05.12. - 11.12.2020.

TREKINGS AUGSTAJOS ATLASA KALNOS

Vairākus gadsimtus Marokas un visas Ziemeļāfrikas augstākā virsotne Jebel Toubkal valdzina un izaicina piedzīvojumu meklētājus no visas pasaules. Lai gan kāpiens Atlasu kalnu augstākajā virsotnē nav pikniks, tas nav arī nekas pārcilvēcisks. Sasniegt virsotni ir pa spēkam ikvienam, kas sev tic.

Šis piedzīvojums nav paredzēts profesionāļiem, bet gan pavisam parastiem cilvēkiem, kuri ir gatavi uzdrīkstēties un izaicināt sevi. Nav nepieciešama nekāda iepriekšējā kalnu pieredze. Kāpiens norit profesionālu gidu pavadībā.

 • nedēļas piedzīvojums Marokā – 490 EUR
 • 2 naktis Āfrikas populārākajā pilsētā - Marakešā
 • 4 naktis kalnos, pirmatnējos un tradicionālos berberu ciematos
 • 4 aktīvas trekinga dienas, profesionālu gidu pavadībā
 • sasniegta Marokas un visas Ziemeļāfrikas augstākā virsotne
 • pilnīga kustību brīvība - lielās somas ved mašīnas / nes mūļi
 • piedzīvojums piemērots un paredzēts ikvienam, kas ir gatavs uzdrīkstēties


DALĪBAS MAKSA


Piedzīvojuma dalības maksa ir 490 EUR no cilvēka. Dalības maksa pilnā apmērā ir maksājama uz vietas Marokā, priekšapmaksa nav nepieciešama.

DALĪBAS MAKSĀ IEKĻAUTS

Mēs iekļaujam dalības maksā: dzīvošanu (6 naktis); ēšanu (6 klasiskas marokāņu brokastis; 4 līdzi ņemamas pusdienas [aukstas]; 4 tradicionālas un greznas marokāņu vakariņas [siltas]); transferus* (no/uz Marakešas lidostu); transportu no Marakešas uz kalniem (un atpakaļ); kalnu gida pakalpojumus (4 dienas), lielo somu transportēšanu (trekinga dienās).
Mēs neiekļaujam dalības maksā: nokļūšanu līdz Marakešai un atpakaļ (t.sk. aviobiļetes); inventāra nomu**; ceļojuma apdrošināšanu; alkoholu; suvenīrus.
* Dalības maksā ir iekļauts viens
transfers no Marakešas lidostas uz
pilsētas centru (un viens -
atpakaļ). Transfera laiki ir 
pieskaņoti mūsu ieteiktajiem 
avioreisiem, ar kuru ierodas grupas
lielākā daļa. Tiem dalībniekiem, 
kuri ierodas citos laikos tiks
nodrošināts transfers par papildus
samaksu (iepriekš vienojoties). 

** Kāpjot kalnā ziemas un pavasara
mēnešos vairums gadījumos ir 
nepieciešami dzelkšņi un ledus 
cirtnis(atkarīgs no sniega daudzuma
kalnos; pirms kāpiena mēs par to 
informējam dalībniekus).Ja
dalībniekam ir savs inventārs,
to var ņemt līdzi uz Maroku. 
Ja nav – to var izīrēt uz vietas 
(iepriekš piesakot). 

                      

PIEDZĪVOJUMA PLĀNS

1. DIENA | IERAŠANĀS: MARAKEŠA
Ierašanās Marokā. Transfers no lidostas uz viesnīcu, kas atrodas pašā vecpilsētas sirdī. Brīvais laiks un iespēja savām acīm ieraudzīt un iepazīt Āfrikas populārāko pilsētu. Nakts Marakešā.

2. DIENA | MARAKEŠA - IMI OUGHLAD - TIZI OUSSEM
No paša rīta pametam Marakešas līdzenumus un dodamies pretī varenajiem Atlasa kalniem. Pēc aptuveni 2 h braukšanas mēs sasniedzam nelielu kalnu ciematu Imi Oughlad (1357 mvjl.), kur arī sākas mūsu kāpiens Ziemeļāfrikas augstākajā virsotnē. Šīs dienas pārgājiena augstākais punkts ir kalnu pāreja Tizi N'Tacht (2000 mvjl.), sasniedzot kuru, ceļš atkal iet uz leju. Naktsmājas un šīsdienas galamērķis - Tizi Oussem (1720 mvjl.). Šīs dienas trekings: ~ 5 h. [B, P, V]

3. DIENA | TIZI OUSEM - TIZI N'TIZIKERT - AROUMD
Turpinām pārgājienu. Dienas sākums Tizi Oussem (1720 mvjl.), dodamies pret kalnu. Šīs dienas pārgājiena augstākais punkts ir Tizi N'Tizikert pāreja (2930 mvjl.), no kuras paveras apburoši skati uz vairākām Augsto Atlasu kalnu virsotnēm. Dienas otrajā pusē ceļš ved no kalna lejā, līdz sasniedzam mūsu šīs dienas apmešanās vietu. Naktsmājas Aroumd (1900 mvjl.). Šīs dienas trekings: ~ 8 h. [B, P, V]

4. DIENA | AROUMD - SIDI CHAMHAROUCH - REFUGE DE TOUBKAL
No šīs dienas – tikai uz augšu! Dienas sākums Aroumd (1900 mvjl.) ciematā. Ceļš pret kalnu vijas gar skaisto Mizane ieleju un svētceļojuma ciemu Sidi Chamharouch (2350 mvjl.), kurā atrodas viena no šī reģiona garīgā līdera svētnīcām (diemžēl ieeja tikai musulmaņiem). Tālāk kāpums paliek aizvien stāvāks, taka turpina mest neskaitāmus līkločus, līdz tiek sasniegts šīsdienas galamērķis un naktsmājas - Refuge de Toubkal (3207 mvjl.). Šīs dienas trekings: ~ 5 h. [B, P, V]


5. DIENA | REFUGE DE TOUBKAL - JEBEL TOUBKAL - AROUMD Finiša taisne ir sasniegta - šodien ir mūsu noslēdzošais kalnu posms. Diena sākas agri no rīta, Refuge de Toubkal (3207 mvjl.). Kāpiens ir stāvs un ir jāpārvar neskaitāmi liela izmēra akmeņi, tomēr, grūtākais šodien ir cīņa ar augstumu, jo ar katru soli tuvojamies aizvien tuvāk 4167 metru atzīmei. Dzeram ūdeni un mierīgi kāpjam. Sasniedzot Jebel Toubkal (4167 mvjl.) virsotni – visas grūtības aizmirstās. Baudām skatus, atpūšamies. Kad virsotnes enerģija ir uzņemta, sākam ceļu atpakaļ. Šīs dienas naktsmājas un galamērķis – jau iepazītais ciemats Aroumd (1900 mvjl.). Šīs dienas trekings: ~ 10 h. [B, P, V]

6. DIENA | AROUMD - IMLIL - MARAKEŠA
Pēc brokastīm dodamies vieglā trekingā no Aroumd (1900 mvjl.) līdz Imlil (1750mvjl.). No šī ciema mēs dodamies atpakaļ uz Marakešu (ar autobusu; ~ 2 h). Marakešā iekārtojamies viesnīcā, sākas brīvais laiks. Var doties šopingā – maldīties un atkal atrasties vecpilsētas labirintos. Var doties uz kādu tradicionālo SPA centru, pasildīt miesu, kaulus un garu pēc daudzdienu kalnu pārgājiena. Nakts Marakešā. Šīs dienas trekings: ~ 1 h. [B]

7. DIENA | DOŠANĀS PROM: MARAKEŠA
Transfers uz lidostu. Atvadas un lidojumi uz mājām. [B]
Burti iekavās [ ] norāda konkrētās dienas
iekļautās maltītes: B – brokastis, 
P – pusdienas, V – vakariņas.


NAKTSMĀJAS


Mūsu naktsmājas kalnu miestos ir pavisam vienkārši viesunami, kur vienā istabā tiek izguldīti 4-8 dalībnieki, dažreiz visi grupas dalībnieki guļ vienā telpā. Matrači (kā gulta) un segas ir pieejamas vienmēr, tomēr tīrs palags un/vai guļammaiss – ir katra dalībnieka ziņā. Arī tualete un duša vairākums naktsmājās ir ļoti vienkāršas. Aukstais ūdens ir vienmēr, karstais ūdens var nebūt.

Marakešā dzīvojam riādā - tradicionālā marokāņu mājā ar iekšpagalmu – ar eiropietim pierasto tualeti, karsto ūdeni dušā un tīriem palagiem.

LIELO SOMU TRANSPORTĒŠANA


Lai piedzīvojums būtu baudāmāks, mēs esam parūpējušies par lielo somu transportēšanu starp naktsmītnēm. Katrs dalībnieks uz savas muguras nes tikai tās mantas, kas ir nepieciešamas tekošajai dienai (pusdienu kastīte, ūdens, telefons/fotoaparāts, jaka, saulesbrilles u.tml.).

Savukārt atlikušās mantas, no vienām naktsmītnēm uz otrām tiek transportētas ar mašīnām (1. un 2. trekinga dienā). Trešajā dienā mašīnas vairs netiks mums līdzi, tāpēc mantas nesīs mūļi. Bet arī mūļi ir tikai dzīvnieki, tāpēc katra dalībnieka somas svaram ir ierobežojums – 12 kg. Bez tam, somām ir jābūt mīkstām, piemēram, ideāli der bezrāmja mugursoma vai sporta soma, bet neder ciets un kantains koferis.

Dalībniekiem, kas piedalās piedzīvojumā ziemas vai pavasara mēnešos, trešajā trekinga dienā, ir jābūt gataviem nest pašiem savas somas. Gadījumā, ja uz takām vēl nebūs nokusis viss sniegs, mūļi pa tām nekursēs.
NOBEIGUMAM


Latvijas Republikas pilsoņiem, ceļojot uz Maroku, nav nepieciešama vīza. Pasei ir jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc plānotā ceļojuma beigu datuma. Nepilsoņa pases īpašniekiem iebraukšanai Marokā ir nepieciešama vīza!

Pirms brauciena uz Maroku nav nepieciešamas veikt nekādas speciālās vakcinācijas.

Valsts nacionālā valūta - Marokas Dirhams. Ir divi varianti, kā to iegūt: pirmais - paņemt līdzi skaidru naudu EUR, USD vai GBP izteiksmē un uz vietas apmainīt to pret Marokas Dirhamiem (naudas maiņas punktu te ir pietiekošā daudzumā); otrais - paņemt līdzi savu VISA vai MASTERCARD bankas karti, no kuras jebkurā bankomātā varēs izņemt skaidru naudu (norēķināties ar karti nav iespējams). Ārpus Marokas pirkt (mainīt) Marokas Dirhamus nav ieteicams!
Lai pieteiktos piedzīvojumam, kā arī lai iegūtu papildus info – raksti mums (vēstuli) Facebook’ā vai sūti ziņu WhatsApp’ā: +212633361916

PIESAKIES JAU ŠODIEN! 

IEDVESMOJIES